CD “MARSI UDUD”

Elvus, 2020

 

Neljaliikmelise ansambli Elvus liikmed on Teet Velling (kitarrid, efektid, laul, löökriistad jm); Tuuli Velling (laul, elektriklaver); Mart Soo (kitarrid, efektid) ja Tanel Ruben (löökriistad). Plaadi "Marsi udud" kahes loos teeb külalisena kaasa Marti Tärn (kontrabass, basskitarr). Viis lugu plaadil ilmuvatest paladest on Teet Vellingu kirjutatud, üks on Tuuli sulest ja üks ansambli ühislooming.


Osta plaat: Bandcamp
Osta plaat: Lasering

 

 

 CD “ARMASTUS EESTI MOODI”

Tuuli & Teet Velling, 2019

 

Eesti autorite kirjutatud armastuslaulude plaadil pole ükski lugu teisega sarnane – on siirast unelust ja lõõmavat draamat, ratsionaalset kaalutletust ja salakirge, pimedat truudust ja filosoofilist igatsust. Laulusõnade autorite hulgas on Hando Runnel, Kristiina Ehin, Doris Kareva, Andres Aule jt. Muusika on kirjutanud heliloojad Ardo Ran Varres, Sven Grünberg, Roald Jürlau, Allan Vainola, Igor Garšnek jt. Plaadil mängivad lisaks Tuuli ja Teet Vellingule Tanel Ruben (löökriistad), Raul Vaigla (bass) ja Raivo Tafenau (saksofon).


Osta plaat: Bandcamp
Osta plaat: iTunes


 

 

 


CD “KUUS RUUTMEETRIT PÕRANDAPINDA”

Tuuli Velling, 2013

 

“Kuus ruutmeetrit põrandapinda” on intiimne ja pisut isepäine lisa eesti singer-songwriter’ite loomingule. 2013. aastal ilmunud debüütalbum pälvis kriitikute sooja vastuvõtu. Plaadi kahtteist eriilmelist lugu on ilmumise järel lahterdatud nii klubijazziks kui ka popmuusikaks, selles on õrnu hetki ja jahedat irooniat, enim on aga esile toodud sõnade ja muusika köitvat kooslust.


Osta plaat: Bandcamp
Osta plaat: iTunes


 

 
CD “NO ANSWERS”

Tanel Ruben, 2021

 

Trummari ja helilooja Tanel Rubeni üheksas autoriplaat "No answers" on sooloalbum, mis kujunes üksinda stuudios katsetades ja süvenedes helimaailma elektroonilistesse võimalustesse, tänu millele mängib Tanel plaadil lisaks mitmesugustele löökriistadele ka kitarri ja isegi laulab.


Osta plaat: Apollo

 

 

 

CD “KULG II”

Kulgejad, 2019

 

Kitarrist Mart Soo eestvedamisel kokku tulnud ansambel Kulgejad mängib omaloomingulist muusikat, mis on mõjutatud põhjamaisest elutunnetusest, värvidest, helidest ja valgusest. Lisaks Soole kuuluvad ansamblisse Tuuli Velling (laul), Raun Juurikas (klahvpillid), Taavo Remmel (bass) ja Brian Melvin (löökriistad).


Osta plaat: Bandcamp
Osta plaat: Lasering

 

 

 


CD “POJAGA RESTORANIS” (2018)

Jäääär, 2018. aasta versioon"Pojaga restoranis" on armastatud folk-rokk kollektiivi uus versioon samanimelisest 2009. aasta albumist, mis sisaldab kolme lisalugu 2016. aasta ETV Live'ilt.


Osta plaat: Apollo.ee
 

CD “VEND AUGUST”

Teet Velling, 2015"Vend August" on Teet Vellingu esimene sooloalbum, mille lugudes kõlab jazzi, autorilaulu ja akustilist instrumentaali. Muusika on aus ja vahetu ning elamusteotsijaile võib lubada, et retke sekkuvad nii blues, filosoofiline mõtisklus, vihjed progele kui ka pohmellis vaevlev porikärbes.


Tellimiseks saada kiri aadressile info@tuuli.ee.

 
 

CD “ÖÖ ARMASTAB SIND”

Jäääär, 2014"Öö armastab sind" sai oma sisu ja vormi kahes suurepärases Eesti paigas – Nautse Mihkli talus Muhu saarel ja Tõnumihkli talus Viljandimaal. Mängiti pilli, peeti viljakaid eksistentsiaalseid vestlusi ja prooviti korduvalt öö ja päeva vahele selget piiri vedada. Viimane ei õnnestunud, küll aga võis tõdeda, et just öös on rohkem vastuseid kui küsimusi, rohkem lubavat kui keelavat... Ja rohkem armastust!

Osta plaat: Apollo.ee

 
 

CD “LUTSUVAD KIVID”

Erinevad esitajad, 2013

Helikandjale on koondatud kirjandusfestivali Prima Vista üheksal laulvate kirjanike kontserdil (alates 2005. aastast) esinenud autorite lood. CD koostaja ja toimetaja Aapo Ilves valis plaadile lood, mille puhul esitaja on kas laulu sõnade või viisi autor. Sisuliselt on “Lutsuvad kivid” 2007. aastal ilmunud heliplaadi “Laulvad kirjanikud” järg.


Osta plaat: Apollo.ee
 

CD “SEEING IS DECEIVING”

Flavor, 2012

Flavor, nagu kirjapilt viitab, on tribüüt Põhja-Ameerika maitsele improvisatsiooni ja rütmide vastu. Loodud Põhja-Euroopas, kaugel keevast swingi ja funki katlast New Orleansist, tagab Flavorile iseloomujooned ümbritsev keskkond. Peen ja melanhoolne, kuid piisavalt seiklushimuline, kostitades kuulajaid põnevate kõlavärvidega.


Osta plaat: Apollo.ee
 

CD “EESTI KEEL NAGU NUGA”

Eepiline Eesti Orkester, 2011

Muusika- ja sõnakunstnike ühine, igivältav retk sai alguse Göteborgi raamatumessil aastal 2007, mil Jürgen Rooste ja Siim Aimla juhtusid kokku Eesti boxis, kiluleivakandiku ääres. Sellest ajast alates on nende meeste tegevused tihtipeale riimunud, teed ristunud nagu niidid ämblikuvõrgus. Koos muusikutest ja kirjanikest sõpradega tollelt luule- ja džässipõllult on esinetud festivalidel ja urgastes. Otsinguist-katsetustest kasvas välja klubi Cabaret Interruptus. Aastal 2009 tekkis mõte seda kõike ka ajaloo ja igaviku tarvis jäädvustada.


Osta plaat: Lasering.ee
 

CD “JUUUUBEL”

Jäääär, 2011

Jäääär sündis 21. jaanuaril 1991. Tähistamaks 20. juubelit, avaldas bänd uue albumi Juuuubel – detsembris 2010 salvestati Mulgimaal pika köögilaua taga uuesti kaksteist ülivana laulu, mis varem ilmunud kas vanadel kassettidel, cd-del või üldse mitte.

Plaat on läbi müüdud.
 

CD “MINUL ON”

Erinevad esitajad, 2009

Venno Loosaare lastelaulud tuntud Eesti lauljate esituses. Üles astuvad Birgit Õigemeel, Jaagup Kreem, Lea Liitmaa, Karl Madis, Ivo Linna, Ines, Koit Toome, Lenna Kuurmaa, Jaan Elgula, Villu Tamme, Gerli Padar, Ewert Sundja, Kristjan Kasearu, Tuuli Taul, Bonzo, Kaire Vilgats, Riho Sibul, Siiri Sisask, Venno Loosaar. Lisaks annavad plaadile hääled Lastelaulustuudio Meero laululapsed. Laulude vahel esitavad luuletusi mudilaste etlemiskonkursi “Emakeelel ilus kõla” raames lõppvooru jõudnud lapsed.


Plaat on läbi müüdud.
 

CD “ÖÖ ON ÖÖ 2009”

Jäääär, Tõnis Mägi, Kärt Johanson, Riho Sibul, Tuuli Taul, 2009

Heikki Kalle laule laulavad koos Jäääärega Tõnis Mägi, Kärt Johanson, Riho Sibul, Jaan Sööt, Tuuli Taul ja Tõun. Laulusõnade autoriteks on Indrek Hirv, Rein Ahas ja Katrin Pärn. Plaat on lindistatud 2009. aasta suvel Leigo talus. Suurem osa muusikast helikandjal on tuliuus, osa aga 1997.–1998. aastal salvestatud plaadi "ÖÖ ON ÖÖ" tuumik uues ja edevamas kuues.


Plaat on läbi müüdud.
 


SINGEL "BALERIIN JÄÄS"

Elvus, 2020

 

SINGEL "EI MIDAGI ERILIST"

Tuuli & Teet Velling, 2019

 

SINGEL "RÕÕM ON SAMA TÕENE KUI KURBUS"

Elvus, 2018

 

SINGEL “KUUS RUUTMEETRIT PÕRANDAPINDA”

Tuuli Velling, 2013

 

SINGEL "KEVADINE"

Tuuli Velling, 2013

 

SINGEL "SINU KÕRVAL ON HEA"

Tuuli Velling (Taul), 2010